Po aukcji dzieł sztuki licytowane będą:

Pianino Zygmunta Koniecznego:

Offberg, Kaliska fabryka fortepianów i pianin, model M-105 Chippendal, rok produkcji 1976, orzech barwiony.

zdjecie

Do pianina dołączone są nuty z dedykacją kompozytora.

6730471623_765c1ece00_b[1]

Zygmunt Konieczny, wybitny kompozytor i pianista. Zadebiutował w 1959 r. w legendarnym Kabarecie „Piwnica pod Baranami”. Skomponował wiele utworów dla wykonawców Piwnicy, szczególnie dla Ewy Demarczyk (Grand Valse Brillante, Czarne Anioły, Karuzela z Madonnami ). Stworzył muzykę do licznych filmów dokumentalnych, telewizyjnych i fabularnych m.in. „Pornografia” i „Jasminum” (w reż. J. J. Kolskiego, 2003 r.), za które otrzymał nagrodę „Orła” czy ”Święty Interes”(reż. M. Wojtyszko, 2010 r.)

Prochownica myśliwska z XIX w.

05

 Portret olejny z XIXw. (Henriette von Poser)

00

Srebrny sygnet międzywojenny z orłem na emalii

11

Album rysunków Andrzeja Wajdy z dedykacją autora

10

Obrazek szwoleżera na koniu w starej ramie

02

Oprawiony sztych „Przyjemności jazdy konnej”

01

Talerz-posrebrzany mosiądz

04

Podwójne naczynie na stół, plater

03

Sznur prawdziwych korali

09